YDS Soruları ve Cevapları Erişime Açıldı – Tıkla Öğren


osym-ydsÖSYM’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, YDS temel soru kitapçıklarında yer alan soruların,ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden adayların erişimine açıldığı duyuruldu.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Sınavı (2015-YDS Sonbahar Dönemi) 13 Eylül’de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapıldı ÖSYM tarafından düzenlenen Sonbahar Dönemi YDS, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden gerçekleştirildi. Sınav, saat 9.30’da başladı ve 150 dakika sürdü. 2.5 saat boyunca sınavfa ter döken adaylar sınavın sona ermesiyle YDS soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını öğrenmeye koyuldu.

YDS soru ve cevaplarıları ÖSYM tarafından açıklandı. Ancak bilindiği artık ÖSYM bünyesindeki sınavların soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının tamamı kamuya açılmıyor. İlk etapta soruların %10’u herkese açılırken ancak sınava giren adaylar ÖSYM’nin sitesinden kendi soru kitapçıklarını öğrenebiliyorlar.

YDS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YDS soru ve cevaplarına T.C. Kimlik Numarası ve ÖSYM şifresini kullanarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden erişebilirsiniz. Ayrıca haberimizden de YDS soru ve cevaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

 

ÖSYM’nin resmi açıklaması:

13 Eylül 2015 tarihinde yapılan 2015 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2015-YDS Sonbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçığında yer alan sorular 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınava başvuran adayların erişimine açılmıştır.

Kamuoyuna ve adaylara duyurulur
0 Responses to “YDS Soruları ve Cevapları Erişime Açıldı – Tıkla Öğren”


  • No Comments

Leave a Reply

You must login to post a comment.