KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?


28 Kasım’ın KPSS sınav soruları ve cevapları 29 Kasım günü açıklandı peki 28 Kasım KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adayların heyecanla beklediği Kpss 2010 sınavı saat 16:30 önlisans sınavının bitmesiyle tamamlandı. Adaylar için şimdi soru ve cevapların ne zaman açıklanacağını beklemeye başladı.

Saat 14:30 da başlayan Önlisans mezunlarının heyacanla beklediği çalınan sorular nedeni ile 26 Eylülde yapılamayan ve ileri bir tarihe ertelenen KPSS sınavı tüm yurtta tamamlandı. Adaylara genel kültür ve genel yetenek dallarında toplam 120 soru soruldu. 120 dakika süre sonunda tamamlanan sınav yurt genelinde sorunsuzca yapıldı.

Sınav öncesi alınan sıkı tedbirler Önlisans sınavında da devam etti. Okullarına eşyaları ile girmelerine izin verilmeyen öğrenciler de okul dışında bulunan kantinlerde oluşturulan emanetçilere eşyalarını bıraktı. Eşyalarını bırakan ve titiz bir aramadan geçirilen öğrenciler kimlik ve güvenlik kontrolünden geçirildikten sonra sınav salonlarına alındı.28 Kasım Pazar günü yapılan KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Sınavlarının sonuçlarının ise yaklaşık 1 ay sonra, Aralık sonu gibi açıklanması bekleniyor. Umarız kopya girişimleri nedeniyle ertelenerek yüzbinlerce kişinin mağdur olmasına neden olan bu sınavın sonuçları vaktinde ve doğru bir şekilde hesaplanarak açıklanır.
0 Responses to “KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?”


  • No Comments

Leave a Reply

You must login to post a comment.