KPSS Tarih Şifreleri - Kısaltmalar


Ziraat bankası ile ilgili yazılar alttadır. Lütfen başlıklara tıklayarak içerikleri okuyunuz.


Ziraat Bankası 1500 Personel Alacak

Ziraat Bankası, Bankacılık bölümüne 100 Mali tahlil uzman yardımcısı, 30 iç kontrol yardımcısı, 1200 servis görevlisi, 170 tarımsal müşteriler servis görevlisi; Ziraat Sigorta A.Ş.’ye 29 servis görevlisi ve Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’ye 15 servis görevlisi alacak. Son Başvuru Tarihi 13 Haziran. Detaylar için alttaki bağlantılara tıklayın.

 


T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

Ziraat Sigorta A.Ş.

Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.

Son Başvuru Tarihi: 13 Haziran 2011 Pazartesi

Ziraat KPSS’siz 1500 kişiyi işe alacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, personel sınavlarında kamu personeli seçme sınavı (KPSS) şartını kaldırdıklarını, ayrıca bundan sonra sınavların banka şubelerinde yapılacağını söyledi.

Çağlar, yaptığı açıklamada, bugüne kadar eleman alırken KPSS şartı olduğunu, ancak bundan sonra Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek KPSS şartı olmadan, banka şubelerinde yapılacak elektronik sınavla eleman almaya başlayacaklarını belirtti.

En son ilan ettikleri sınava 18 bin kişinin müracaat ettiğini ifade eden Çağlar, ”Müracaatları kabul edilen adaylar şubelerimize gelerek, memurlarımızın oturduğu ekranlarda sınava girecekler. Adayların sınav bittikten 15 dakika sonra, ‘yerlerinden kalkmadan’ sonuçları alabilecekleri bir sınav sistemi dizayn ettik. Bu Türkiye’deki başka hiçbir bankanın, kuruluşun kullanmadığı bir sistem” dedi.
Okumaya devam edin »